Остання редакція: 2021-05-01
Тези доповіді
Виготовлення етикетки глибоким способом друку є більш економічним з точки зору енерговитрат та витрат паперу, окрім того розчинник фарби у сучасному виробництві регенерується на 95 %. Все більше досліджень проводиться у сфері глибокого друку на етикетках, де світовими виробниками проводиться поліпшення складу фарб, використовуючи екологічно чисті складові для етикеток на термозбіжній плівці, способу виготовлення етикеток та захисних елементів. Дослідження проводяться для покращення їх екологічності, зниження вартості, підвищення негорючості, скорочення викидів і захисту навколишнього середовища. Виходячи з проведеного аналітичного огляду сучасного стану глибокого друку було визначено, що світ відмовляється від використання поліетилену, тому глибокий спосіб все більше переходить до друку етикеток на папері. Адже при цьому досягається краща якість і роздільна здатність, найбільша ідентичність відбитків протягом всього накладу і при повторному друці. Виходячи з аналізу різних джерел зазначено, що окрім паперу та поліетилену друкують також на таких матеріалах як: тканина, плівка, картон, фольга, поліестер та інші.
Метою роботи є аналіз патентних джерел, для визначення сучасного стану тенденцій виготовлення етикеток глибоким способом друку.
Проаналізовано 76 патентних джерел для визначення стану тенденції використання глибокого друку, що були опубліковані з 2000 по 2020 рр., за такими класами: G09F, Y10T, B41M, B44C, D44F, C09D, B29L, B32B. Предметом пошуку були: матеріали, технології та обладнання для друку етикетки глибоким способом. Пошук патентної документації здійснювався за допомогою ресурсів мережі Internet, на офіційному світовому порталі Espacenet Patent Search.
На основі проведеного дослідження виявлено поступове зростання кількості патентних розробок (див. рис. 1), що свідчить про постійне вдосконалення обладнання, фарб і технологій.
Розподіл патентних джерел за напрямами свідчить про рівноважний розвиток технологій, обладнання та матеріалів для виготовлення етикеток глибокого друку (рис. 2). Наприклад, серед таких розробок є технологія створення етикетки із захистом від підробки на основі перевірки автентичності, що може швидко підтвердити справжність товару з низькою вартістю і забезпечує схему захисту, відповідну економічну ефективність для брендів. Левову частку займають розробки, які присвячені модернізації фарб, причому не тільки на водній основі та на основі органічних розчинників, а й для фарб спеціального призначення, зокрема термокопіювальних. Проаналізовано патенти на друкарські фарби глибокого способу друку, у складі яких є присутність змащувальних компонентів, що зменшують спрацювання циліндра та ракельного ножа.