Наукові конференції України, Друкарство молоде-2019

Розмір шрифту: 
Вибір технологічних процесів створення gif-анімації
Катерина Андріївна Кислова

Остання редакція: 2019-03-05

Тези доповіді


This article describes the choice of technology for creating animation and the importance of animation as a part of an electronic multimedia publication.

Комп’ютерна анімація має широке застосування в різних галузях, а її жанр та характер залежить від цілей та призначення. Анімація може використовуватися як частина мультимедійного електронного видання, мобільного додатку так і як самостійний анімований ролик. Анімація грає допоміжну роль у візуалізації представленої інформації, застосовується для її кращого розуміння та запам’ятовування. Для визначення найбільш ефективного технологічного процесу підготовки зображень для створення анімованого gif-ролику було розглянуто три варіанти: створення gif-анімації у програмному пакеті Adobe Photoshop CC, створення gif-анімації у програмному пакеті Adobe Illustrator, створення gif-анімації у програмному пакеті Adobe Animate. Розглядалися такі технологічні операції:

1.1 (2.1, 3.1) – Створення фотографій; 1.2 (2.2, 3.2) – Встановлення налаштувань для створення анімації; 1.3(2.3, 3.3) – Додавання шарів; 1.4 (2.4, 3.4) – Додавання вмісту анімації; 1.5 (2.5, 3.7) – Налаштування параметрів затримки кадру та зациклювання; 1.6 (2.6) – Оптимізація анімації; 1.7 (2.7, 3.8) – Збереження анімації; 3.5 – Створення покадрової  анімації; 3.6 – Додавання шару для кожного кадру.

Для визначення найоптимальнішої технології створення gif-анімації побудовано та проаналізовано циклограму технологічних процесів, наведену на рисунку.

Отже, технологічні процеси створення gif-анімації за допомогою програм Adobe Photoshop CC та Adobe Illustrator мають однакову кількість операцій, але менша кількість часу на створення анімації виходить у програмному пакеті Adobe Photoshop CC.


Ключові слова


комп’ютерна анімація; мультимедійне електронне видання

Full Text: PDF